Меблі в Тернополі

Статті про меблі

Головна » Статті » меблі

монтаж корпусних меблів

Зразки фурнітури

Від якості монтажу – кінцевого етапу виготовлення меблів – залежить не лише їх довговічність, а й зручність у користуванні. Під якістю монтажу ми розуміємо, у першу чергу, якісну фурнітуру – завіси, підіймальні механізми, газові амортизатори та інші системи, призначення яких – робити меблі більш функціональними. Тому виробники фурнітури безупинно пропонують на ринку удосконалені модифікації і розробки, розглянути деякі з них пропонуємо в цьому огляді.

Завіси – надійно утримати і комфортно відчинити

Мабуть, найбільш технологічні комплектуючі для меблів – це завіси. Залежно від положення дверцят щодо бічної стінки, вони бувають накладними, напівнакладними, вставними. Кут між дверцятами і бічною стінкою може становити 45, 60, 90, 120, 135 і 180о. Меблеві завіси можуть мати і такі кути відкриття, як 100 або 170о. Призначення їх різне: меблеві завіси для ДСП та інших деревних матеріалів, скла, металевих профілів. За способом кріплення дверцят їх поділяють на завіси швидкого монтажу (clip–on), стикового з’єднання (slide–on), з’єднання типу „замкова щілина” (key-holl). Окрім того, завіси відрізняються за положенням монтажних отворів, висотою накладних планок, діапазоном регулювання тощо. І це все лише про чотиришарнірні завіси. А є ще барні, антресольні, рояльні та інші види. Ну і, звісно, кожний виробник такої фурнітури надає своїй продукції певного стилю, дизайну.

Каталоги компанії „Häfele” пропонують декілька серій завіс. Серія новинок „Metallamat-A” пропонує варіанти з різними кутами відчинення: 92, 110, 175о. Це завіси для профільних дверей із товщиною масиву від 24 до 35 мм, а також для скла, кутові шарнірні завіси, брускові. Своєю чергою, кожний із цих типів завіс також представлений у трьох модифікаціях: накладні, напівнакладні та внутрішні. Для кожної можна підібрати монтажну планку: одно- або двосекційну із заздалегідь змонтованим кріпильним гвинтом шарнірної тяги.

Завіса „Metallamat” – це міцна суцільнометалева конструкція. Поворотна опора характеризується високою надійністю і малим зносом. Матеріал для завіси, шарнірної тяги і монтажної пластини – нікельована сталь або цамак. Нікелеве покриття досить стійке до механічних пошкоджень і не змінює свого кольору під дією хімічних речовин. Для скляних дверцят завіси виготовляють із пластмаси, зі спеціальними прокладками і сталевою тягою. Завіси розраховані на 80 000 циклів відчинень, і це мінімальний гарантований термін експлуатації. Тобто якщо дверцята відчиняти щодня хоча б вісім разів, то завіси залишатимуться дієздатними протягом 27 років. Зупинимося більш докладно на завісах із кутом відчинення 110о.

Чотиришарнірна система завіси задає траєкторію відчинення дверцят, за якої стулка виводиться вбік від несучої стійки без зіткнення в ході руху. Рекомендують товщину матеріалу фасадів від 16 до 19 мм, для бічної стінки – від 14 до 20 мм. Для установлення завіси необхідно просвердлити три отвори: один під чашку діаметром 35 мм, глибиною 12,5 мм, і два отвори для шурупів. Шурупи бажано використовувати із напівпотайною головкою та хрестоподібним шліцом PZ 2, нікельовані, діаметром 3,5 мм, довжиною 15, 20, 25 мм.

Нові накладні завіси серії „Anyway Clip 91” (H91087AW, H91087BW, H91087CW) цікаві тим, що мають ексцентрикове регулювання дверцят за глибиною, здійснюване без послаблення кріпильних гвинтів на завісах. Встановлений ексцентрик забезпечує діапазон регулювання від –0,5 до +2,5 мм. Окрім того, фасади регулюються і у фронтальній площині. Лише півоберта викруткою – й ексцентрик вирівнює проміжок між дверима і корпусом меблів. Механізм запатентований компанією-виробником „Ferrari”.

До переваг слід зарахувати унікальний механізм швидкого монтажу „Anyway Clip” та привабливий і сучасний дизайн завіс. Вони пройшли випробування на 100 000 циклів відчинення і мають гарантію на використання протягом двадцяти років.

Монтують завіси на дверцята товщиною до 32 мм. Кут відчинення 95о градусів, а в зачиненому положенні – 90. Кріплять саморізами 4х16 мм.

М’яко й безшумно причиняють дверцята

Газові амортизатори (вони ж ліфти) „Emuca” виробництва Італії (результат об’єднання іспанської компанії „Emuca” та італійської – „Technical”) для дверей і фасадів корпусних меблів – новинки на вітчизняному ринку. Вони із різними силовими можливостями – 50, 60, 80, 100, 150 Н.

Амортизатори мають вишуканий дизайн, оснащені спеціальним додатковим клапаном у пневмоциліндрі, що надає рухові м'якості й безшумності, пластиковими кріпленнями поворотного типу. Монтаж виробу з амортизаторами – доволі легкий, а технологія „Lapcon” запобігає стуку поршня в кінцевих положеннях. Фурнітура має значне ресурсне напрацювання (три роки до появи перших ознак ослаблення). Декоративні заглушки надають меблевому виробу привабливішого вигляду.

При замовленні газових ліфтів завжди слід пам’ятати, що під силою конкретного підйомника розуміють величину, яка тисне на поршень мікроліфта в середньому положенні при відчиненні дверцят, відповідно випробування на різному устаткуванні може показувати відхилення в розмірі +/–20 Н на кілограм.

Фахівці стверджують, що газові підйомники на 80 Н – найбільш універсальні, бо в процесі експлуатації демпферне наповнення втрачає підйомно-демпфувальну здатність. Отже, що більші силові можливості ліфта, то більший термін його експлуатації. Презентовані італійські новинки газових ліфтів забезпечені додатковим форсажним запасом газоконденсату для подолання втрати сили при первинній експлуатації.

Зауважимо, що для фасадів середнього розміру краще все-таки обирати ліфти із силою у 60 Н. Вони не дадуть дверцятам „рвати” завіси, забезпечуючи при цьому максимально плавний хід штока – без різких викидів, деренчання, трясіння та інших небажаних ефектів.

На завершення слід додати, що універсальна система присадки за допомогою шаблона входить до комплекту із гвинтами й адаптерами. Систему розробили на основі тестування 45 різних видів газових ліфтів для меблів різних виробників, і нині вона є найбільш адаптованою для вітчизняних меблярів.

Корисна „примара”

Ще одна італійська новинка – система прихованого кріплення для дерев'яних полиць від компанії „Effegi Brevetti”. Якщо ви прагнете привнести щось креативне в свої вироби або вам уже набридли різні обмеження (за розмірами, кольором тощо) при виборі традиційних утримувачів полиць, радимо звернути увагу на „примару” – так у перекладі звучить назва кріплення „Ghost”, яка дуже точно відображає основну ідею його творців: зробити кріпильну систему абсолютно невидимою.

Ще одна перевага цієї новинки – просте встановлення: полиця із вмонтованою в неї системою засувається в шафу і залишається в ній, як влита. Причому із конструкцією „Ghost” можна встановлювати полиці як горизонтально, так і вертикально – як роздільники. Крім своєї унікальної „невидимості”, система прихованого кріплення надійна, здатна витримувати значні навантаження і придатна для дерев’яних полиць будь-якого розміру.

Деталі з’єднуються простим втисканням

Нині на ринку пропонують десятки меблевих стяжок – від найпростіших, як-от дерев’яні чи пластмасові штифти (які і не зовсім стяжки, а швидше з’єднувальні елементи), конфірмати чи прості гвинти до кріпильних засобів складніших конструкцій – ексцентрикових стяжок, міні-фіксів тощо. Щось особливо нове винайти в кріпильній царині важко, тому, зазвичай, лише дещо видозмінюють уже існуючі види стяжок, завдяки чому ринок і поповнюється новинками. Але нам все-таки вдалося розшукати по-справжньому нову стяжку із незвичним безрізьбовим способом з’єднання деталей.

Відомий виробник меблевої фурнітури – компанія „Hettich”, розробила стяжку „Everfix”. Цей простий кріпильний засіб складається лише із штифта із різьбою з одного кінця, який вгвинчують в одну із з’єднувальних деталей, та забивної муфти зі сталевою пружинною шайбою. Муфту вставляють, точніше вбивають, у вибране під неї місце в іншій з’єднувальній деталі. З одного боку муфта має на корпусі нарізи, схожі на різьбові, які й утримують її у „гнізді”. Після цього можна легко і міцно вручну з’єднувати деталі меблів шляхом втиснення безрізьбового кінця штифта в пружинну шайбу муфти. В результаті численних випробувань була заміряна стійкість до виривання, що дорівнює 800 Н.

„Everfix” застосовують для кріплення планок, з'єднання царг, при збиранні полиць і сходів, але найбільше придатний для корпусних меблів. Фурнітура „Everfix” забезпечує економічні переваги скрізь, де дерев’яні деталі традиційно з'єднували дерев'яними дюбелями. Ця стяжка „схоплює” з’єднувані деталі одразу ж, і надалі не роз’єднується, залишаючись при цьому невидимою. Її можна монтуватися без інструменту, немає потреби чекати затвердіння клею, як це буває у випадку застосування дерев’яних дюбелів. Стяжка має високий ступінь компенсації допусків.

Є ще одна модифікація такого безрізьбового з’єднання – дюбельна. У цьому випадку використовують дві такі самі пластмасові муфти зі сталевою пружинною шайбою і безрізьбовий – тепер уже з обох кінців сталевий дюбель 16,5х5 мм, який обома кінцями втискують в муфти, завдяки чому відбувається надійне з’єднання деталі.

Відчиняє електропривід

На ринку набуває популярності інноваційний продукт німецької компанії „Huwil”, який, як стверджують виробник і його дилери, немає аналогів у світі, – це системи підіймання фасадів „HuwilLift”: „Senso”, „Verso”, „Strato” з електроприводом. Очевидно, останнє уточнення й визначає унікальність таких підйомників.

Відмінність між цими трьома варіантами у тому, до якого положення вони доводять піднято-відчинений фасад. „Verso” наче перевертає його за верхню частину кухонної шафи. „Strato” підносить фасад вертикально вгору і утримує його у вертикально-паралельному положенні відносно шафи. „Senso” працює із фасадами, які при відчиненні-підійманні складаються „гармошкою”. Такий фасад з двох частин, що складаються у верхній частині модуля. Вбудований амортизатор забезпечує ковзання по напрямних без різких ривків, а відчинення-зачинення – без стуку. Можна з такими підйомниками використовувати фасади без ручок.

Регульовані опори

Цей різновид фурнітури дедалі частіше застосовують для підтримування корпусних меблях із кількох причин. По-перше, не в усіх оселях ідеально рівна підлога. Через це виникає проблема з експлуатацією масивних виробів, зокрема великих шаф, передпокоїв, стінок. Вони нахиляються, дають перекіс, у результаті дверцята не зачиняються як слід, не замикаються. Такі меблі швидше псуються. Часто дуже важко виставити секції стінки так, щоб не було нерівних щілин між ними. Інша, не така серйозна, але все-таки проблема полягає в тому, що закритий спереду цоколем низ шаф, тумбочок, комодів стає пиле- і сміттєзбірником, до якого не дістатися, не зрушивши меблі з місця. Уникнути подібних незручностей і допомогла регульована опора.

Російська компанія „Опора 2000” спеціалізується винятково на виробництві ніжок для різноманітних меблів. Особливість їх у тому, що опорна частина пластмасова.

Регульована опора РО-20/М6 має діаметр підп’ятника 23 мм, висоту 15 мм і різьбу М6. Застосовують її для регулювання висоти стелажів, металевих конструкцій й інших виробів щодо горизонтальної площини. Колір підп’ятника – чорний. Діапазон регулювання висоти із замовником можна обговорювати додатково.

Регульована опора РО-100 (різьба М12) значно сильніша, про що свідчить більший діаметр підп’ятника і крок різьби на угвинчуваному стержні. Застосовують для утримування масивних меблевих предметів. Діапазон регулювання висоти 45 мм.

Зовсім інша конструкція опори РО-40, яку застосовують для регулювання висоти ніжок столів, стелажів та інших виробів (із круглої труби із зовнішнім діаметром 40 мм). Діапазон регулювання висоти 17 мм. В аналогічної опори РО-51 діапазон регулювання висоти більший – 25 мм.

Італійська компанія „Italiana Ferramenta” пропонує новинки регульованих опор із серії „Atacama”. Модель „Atacama” „2 в 1” виконує дві функції: є опорою з регулюванням висоти та одночасно підтримує дно й боковини шафи. Вона бере на себе навантаження зі стяжок, які з’єднують дно і боковини шафи, і дає змогу не використовувати шканти для дна конструкції. Опору вставляють в отвори в днищі і боковині шафи, а додатково можна фіксувати двома самонарізами.

Призначена ця опора для ДСП товщиною від 16 мм і цоколя заввишки 60 мм. Висоту можна регулювати за допомогою шестигранного ключа (6 мм) і викрутки з прямим шліцом. Опора представлена в двох варіантах: із пластиковою ніжкою (навантаження до 63 кг) та металевою ніжкою і незалежним пластиковим підп'ятником (навантаження до 175 кг). Застосування: для важких гардеробів і шаф. Матеріал опори – пластик або метал/пластик.

Опора-стяжка „Atacama J” виконує аж три функції: регулює висоту, з’єднує дно і боковини, та підтримує їх. Таким чином, ця опора-стяжка заміняє цілу систему компонентів фурнітури, які використовують для установлення дна шафи і регулювання його висоти: регульовані опори для компенсації нерівностей підлоги; шканти; ексцентрикові або інші види стяжок для збирання дна шафи.

Опора призначена для ДСП товщиною від 16 мм (дно) і від 19 мм (боковина); для цоколя заввишки 60 мм. За висотою її регулюють до 25 мм. Для установлення опори-стяжки в дні шафи висвердлюють отвори під штифти опори. В боковині свердлять отвори під штифт і футорку або гайку із різьбою М6, в яку входить гвинт опори-стяжки. За допомогою шестигранного ключа або викрутки із прямим шліцом роблять стягування дна й боковини.

Регулювання стягування дна та боковини і висоти опори здійснюють через отвір зверху. Аби відрегулювати висоту потрібно вставити ключ або викрутку до упору. Регулювання стягування знаходиться на 1–2 см вище. Призначена ця опора для важких гардеробів і шаф.

Програмний посібник для конструкторів

На завершення огляду новинок, розглянемо незвичний продукт від одного з найавторитетніших у світі фурнітурників – компанії „Blum”. Це програма „Dynalog” для проектування корпусних виробів та замовлення фурнітури для них. Вона забезпечує зручний підбір комплектуючих, включаючи перевірку її установлення, наочне управління замовленнями, проектування меблевих корпусів, включаючи перевірку на зіткнення.

Складається програма з трьох частин. Перша – електронний каталог продукції „Dynacat”. Він містить повний асортимент фурнітури „Blum”. У кожному випадку визначають повну комплектацію, пропонують настановні креслення і вказівки з монтажу та регулювання. У каталозі, який виключає можливі помилки при замовленні, є також дані 3D-CAD для підйомників, петель і систем висування.

Друга – корзина для замовлень і управління замовленнями „Dynashop”. Доступні різні формати експорту списків фурнітури. За потреби можна використовувати артикули й ціни продавця, а також пов'язати „Dynalog” із системою замовлень продавця. Гарантують допомогу при контролі приймання товару і безліч додаткових можливостей.

І третя частина програми – це проектування корпусів „Dynaplan”. У ній надається вся необхідна інформація для замовлення і виробництва (розкрій, список фурнітури, креслення тощо). Вбудована перевірка на зіткнення дає змогу уникнути пробних установок. Можливі проекти складних конструкцій корпусів („Space Corner”, скошений корпус). Можна скористатися бібліотекою корпусів „Dynamic Space”. А наявні інтерфейси й формати експорту дають змогу використовувати створені проекти в інших програмах.

Зразки фурнітуриЗразки фурнітуриЗразки фурнітуриЗразки фурнітури



Категорія: меблі | Додав: shurarom (12.01.2012)
Переглядів: 3322 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Категорії розділу

меблі [8]
виробництво меблів

Зв'язок з нами

0961795034
shurarom@mail.ru

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 20

Статистика